Žákovská knížka
Drobečková navigace

Úvod > > Medvídek Nivea

Medvídek Nivea

Medvídek NIVEA v MŠ Kyselka

Mateřská škola Kyselka se zapojila do  Integračního a  vzdělávacího projektu „Medvídek NIVEA pomáhá dětem v přípravě na školu“. Tento dlouhodobý projekt je zpracován vždy na jeden školní rok. Je realizován v řadě mateřských škol v České republice pod záštitou společnosti Beiersdorf a rodinné značky NIVEA již více jak čtrnáct let.

Projekt je koncipován v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem pro předškolní vzdělávání a při maximálním respektu ke specifice vzdělávacího procesu předškolního dítěte podporuje tvorbu kompetencí důležitých pro budoucího školáka.

Základní materiál tvoří desky pro každé dítě, do nichž je vložen sešit s úkoly, rozšířený soubor pracovních listů a hodnotící arch s prvním vysvědčením.

Na konci školního roku budeme informovat společnost, která program realizuje, o naší spokojenosti, o tom, jaké máme postřehy a názory. Zajistíme tak zpětnou vazbu k tomuto programu.

Medvídek NIVEA v MŠ Kyselka - zpráva

Mateřská škola Kyselka již rok pracuje s  Integračním a vzdělávacím projektem „Medvídek NIVEA pomáhá dětem v přípravě na školu“. Dokončujeme první pracovní sešit, protože projekt je zpracován vždy na jeden školní rok.

Projekt je koncipován v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem pro předškolní vzdělávání a při maximálním respektu ke specifice vzdělávacího procesu předškolního dítěte podporuje tvorbu kompetencí důležitých pro budoucího školáka.

Děti s materiálem pracovaly úspěšně. Většinu cvičení zvládaly bez větší dopomoci. Zadání je jasně a srozumitelně formulováno.

Ze závěrečného hodnocení vyplývá, že většina dětí správně pojmenuje bary. Děti určí čeho je nejvíce, nejméně a chápou rozdíl mezi pojmy nejdelší a nejkratší. Děti ve většině případů volí při práci správný postup, orientují se v prostoru a dobře popíší situaci či děj. Někteří mají problém s pravolevou orientací a určením P – L stran. Děti umí dobře řešit problémy, chápou pravidla dopravního provozu a také je respektují. Někteří správně pojmenují některá písmena a všichni se velmi dobře orientují v číselné řadě do šesti.

Integračním a vzdělávací projekt „Medvídek NIVEA pomáhá dětem v přípravě na školu“ je velmi dobře zpracován a pro práci s dětmi předškolního věku je velmi přínosný.

Medvídek Nivea ve školním roce 2018/2019

Ve školním roce 2018-2019 pokračujeme v již využívaném projektu. Na začátku měsíce října jsme obdrželi pro každé dítě ve školce ve třídě Žabiček další nový pracovní sešit. Po celý školní rok budeme společně s individuálním přístupem ke každému dítěti využívat odborníky zpracované materiály. Materiály jsou přizpůsobeny různým námětům využívaným v mateřských školách a doplňují vzdělávací nabídku MŠ Kyselka pro děti předškolního věku.