Úvod > > Mezinárodní spolupráce > 2012/2013

Spolupráce pokračuje

Dne 21. 10. 2012 se konala další schůzka ohledně spolupráce naší MŠ Kyselka se švédskou školkou. V loňském roce se politická a ekonomická situace ve Švédsku vyhrotila tak, že byla naše spolupracující školka Sjoholm uzavřena. Jako důvod bylo udáno- prodej historických budov zájemci a tím vyřešení ekonomické situace ve školství v Katrineholmu.

Všechny děti byly přesunuty do velkého komplexu školy Nyhelm. Tato škola a školka má asi 700dětí. Naše kolegyně pracují ve škole Nyhelm a i dále s námi komunikují. Naše spolupráce pokračuje. Čekáme až se situace uklidní a vše bude pokračovat jako dříve.

Byla nám nabídnuta další studijní návštěva ve Švédsku. tentokrát v nové škole Nyhelm. Z provozních důvodů MŠ Kyselka a také z velké změny pracovních podmínek našich kolegyň jsme napsali dopis o tom, že si nabídky vážíme, ale návštěvu bychom raději odložili na jaro 2014.

Připravili jsme dárky a pozdrav, které paní PhDr. Jarmila Kocourková předá ve školce Nyhelm osobně.

Také jsme si vyslechli další část informací o vznikající spolupráci mezi školkami v Karlových Varech a městě „Ebrike“ ve Švédsku.

Další schůzka se uskuteční v době vánočních prázdnin.

Švédské velikonoce

Již pět let spolupracuje naše mateřská škola Kyselka - Pramínek se školkou v švédském Katrineholmu. Převzali jsme některé tradice této země a obohatili tím náš vzdělávací program. Dne 27. 3. 2013 jsme uspořádali oslavu - „ Švédské velikonoce “. Převlékli jsme se jak je ve Švédsku na velikonoční středu zvykem za čarodějnice a uspořádali oslavu. Přečetli jsme si kapitolu z knihy Děti z Bullerbynu, vymýšleli jsme vtipné slogany pro naše kamarády. Vyrobili jsme cedulku na přivítanou pro velikonoční koledníky s nápisem VESELÉ VELIKONOCE a GLAD PASK ( švédsky).

Také nás tento den navštívil velikonoční králíček. Venku to moc velikonočně nevypadalo. pěkně nám na hledání sněžilo. Dalo nám moc práce zajíčka najít, ale podařilo se to. Všichni si odnášíme domů čokoládového králíčka.

Dárek ze Švédska k velikonocům 2013

Na schůzce, která se konala 3. 4. 2013 na Hubertusu, jsme obdrželi od paní jarmily Kocourkové pozdrav ze Švédského Katrineholmu.

Balíček obsahoval fotografie ze stínového divadla, které děti hrály. Dále fotografie z činností, výrobky a dopis od dětí. Dopis byl plný informací a dotazů pro děti v naší MŠ.

Také zde byly bonbonky a čokoláda. Z balíčku jsme měli obrovskou radost a chystáme také pozdrav do Švédska.

Paní Jarmilce jsme předali také pozdrav pro děti v Katrineholmu. Každý kamarád od nás dostane vlastnoručně vyrobenou ovečku. Poslali jsme velikonoční přání a obrázky. DVD s naším pobytem na školandě a ještě dopis s velikonočním přáním a pozdravem.

Schůzka 3. 4. 2013

První schůzka tohoto roku 2013 se konala na obvyklém místě v restauraci Hubertus. Sešla se nás velké skupina. Většina účastnic projektu má o spolupráci stále zájem. Za naši školku se dostavila paní uč. Kateřina Eliášová a Blanka Zichová. Dále zde byly zástupkyně MŠ Destinova K. Vary, MŠ Doubí, MŠ Olšová Vrata, MŠ Šemnice.

Projednávala se
1. cesta do Švédska učitelek Olšová Vrata
2. další směřování projektu
3. návštěva koleg. Tine Lindh v Kyselce- červenec 2013
4. cesta učitelek MŠ Kyselka na jaře 2014
5. nové nápady a nabídky ke spolupráci ze švédské strany

Radost ve školce

Před velikonočními svátky jsme dostali pozdrav od dětí z MŠ v Katrineholmu. Malované obrázky, pozdrav a korálkové obrázky kuřátek. Děti měly radost a hned se pokusily poskládat kuřátka u korálků také. Dotáhly své obrázky k naprosté dokonalosti. Z obrázků měly radost nejen děti, ale i paní učitelka, která se nestačila divit a nešetřila chválou nad šikovností a trpělivostí dětí.