Úvod > > Mezinárodní spolupráce > 2013/2014

Podzimní pozdrav do Švédska

Chystáme podzimní pozdrav do Švédska. Vypravili jsme se do lesa. Nasbírali žaludy, kůru, očistili proutí a chystali výrobu podzimního věnce. Děti namalovali obrázky o tom co dělali o prázdninách a připravili motýly se sladkým překvapení. Celý pozdrav pošleme balíčkem do Švédska.

Pokračujeme ve spolupráci. V prosinci je konalo setkání pedagogů s paní Jarmilou Kocourkovou. Jednalo se o nových možnostech spolupráce. Paní uč. Zichová a Eliášová byly pozvány ke studijní cestě do Švédska. Zvažujeme tuto možnost.

V prosinci jsme dostali dopis a fotografie, malé dárky k Vánocům. Děti měly radost a nejvíce závidíme švédským dětem sníh.

Také jsme odeslali pozdrav a malé výrobky dětí. Vrátily se nám nafocené děti s dárky v ruce.

Přišel podzim a další část naší spolupráce se školkou v Katrineholmu.

Paní učitelka Tine a paní učitelka Bettan jsou již zvyklé v nové školce. Naše spolupracující školka Sjoholm byla ekonomických důvodů uzavřena z již před dvěma lety a dnes vše výborně funguje v nové, sice velké školce, ale paní učitelky jsou skvělé.

Dostali jsme dlouhý dopis, který obsahoval odpovědi na naše otázky z dopisu, zaslaného z Kyselky v září. Poděkovali nám, za dárečky a výrobky. Dostali jsme nafocené činnosti, které děti ve Švédsku dělají. Namalovali nám obrázky a poslali výborné nápady na tvoření z přírodních materiálů.

Děti si pochutnaly na bonbonech, které byly podobné našim lentilkám.

Teď je řada na nás. Vymýšlíme vánoční pozdrav a přání. Přivítáme Vaši podporu a nápady.
Za MŠ Blanka Zichová a Kateřina Eliášová