Úvod > > Výlet na školní statek Cheb 4. 9. 2019

Výlet na školní statek Cheb 4. 9. 2019

S příchodem podzimu jsme se opět vydali na školní statek v Chebu. Autobus jsme získali z dotace Karlovarského kraje. Výlet jsme měli společný s Mateřskou školou Šemnice

Každý rok se na statku najdou nové věci. Zvířata, nebo záhony. Letos jsme si prohlédli nové prvky, které ukazovaly život včel.

Zaměstnanci školního statku měli vše výborně připraveno. Děti poslouchaly vyprávění, sledovaly, co dělají zvířátka. Všichni společně se snažili odpovídat na otázky, které jim naši průvodci dávali. Největší radost měly děti z drbání prasete štětkou na záchod.

Několikrát jsme svačili, doplňovali sílu na další otázky. Každý si odvezl na památku pexeso.
Odvezli jsme si spoustu nových informací. Děti se seznámily s novými věcmi, které budou potřebovat při péči o zvířata v domácím prostředí. Unavení zážitky cestou v autobuse některé děti usnuly.