Úvod >

Logo soutěž.png

LYŽAŘSKÝ KURZ - Mariánská 2019

Datum konání: 8. 3. 2020 - 13. 3. 2020

V termínu od 8.3.2020 - 13.3.2020 se uskuteční lyžařský kurz na Mariánské.

Návštěva Knihovny - 8. ročník

Datum konání: 24. 9. 2019

Žáci 8. ročníky, společně s paní uč. Jurečkovou navštíví knihovnu v Karlových Varech.

Zkrácene vyučování v týdnu od 24.6 - 27.6.2019

V týdnu od 24.6.2019 do 27.6.2019 bude zkrácené vyučování.

I. stupeň do 11:30

II.stupeň do 12:20

V pátek 28.6.2019 vysvědčení.

Ředitelské volno 29.5.2019

Datum konání: 29. 5. 2019

ŘEDITELSKÉ VOLNO DNE 29.5.2019

V souladu s §24, odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) ve znění pozdějších předpisů, vyhlašuje ZŠ a MŠ Kyselka z provozních důvodů (nahlášené celodenní přerušení dodávky elektřiny od uživatele) na STŘEDU 29.5.2019 pro ZÁKLADNÍ ŠKOLU i MATEŘSKOU ŠKOLU KYSELKA – ŘEDITELSKÉ VOLNO.

Škola bude uzavřena včetně přerušení činnosti školní družiny a školní jídelny.

60725672_2487729667917418_7596792871601045504_o.jpg

Mgr. Jana Vlková

Zápis do 1. ročníku ZŠ v Kyselce

Datum konání: 29. 4. 2019

zapis.png

Základní škola v Kyselce srdečně zve všechny děti a jejich rodiče
               na
                       Zápis do 1. ročníku ZŠ v Kyselce

Zápis se koná v budově základní školy dne: 29. dubna 2019 od 15. 00 hod. do 18. 00 hod.

Co nabízíme našim žákům

• Výuku anglického jazyka od 1. ročníku základní školy.
  • Rozvoj uměleckých aktivit (jsme odloučeným pracovištěm ZŠ a ZUŠ v Karlových Varech), pod vedením odborných pedagogů, kteří k nám z této školy dojíždí, nabízíme výuku hudební nauky, sólového zpěvu a výuku hry na hudební nástroj: zobcová flétna, klavír, kytara, housle, elektrická a basová kytara, varhany.
  • Rozvoj pěveckých schopností ve školním pěveckém sboru.
  • Mimoškolní aktivity- široká nabídka zájmových kroužků při škole: výpočetní technika, taneční kroužek, sportovní kroužek (atletika, míčové hry, florbal), kopaná, přírodovědný kroužek, kroužek dovedných rukou, Sportuj ve škole, doučování, apod.
  • Využívání školní knihovny s možností zapůjčení knih domů.
  • Školní družinu s ranním i odpoledním provozem do 17.00 hod.
  • Možnost stravování ve školní jídelně.
  • Integrování žáků se zdravotním znevýhodněním do běžných tříd, vedení těchto žáků speciálními pedagogy (na 1. stupni ZŠ), kroužek nápravy poruch učení (SPU), logopedickou prevenci (LP), pedagogická intervence(PI), předmět speciálně-pedagogické péče(PSPP).
  • Nízký počet žáků ve třídě a individuální přístup učitele.

Rodiče s sebou přinesou: rodný list dítěte, kartičku ZP, OP

Divoká cesta do barmské říše

V Domě kultury v Ostrově se konala již tradiční zeměpisná projekce, která každý rok zavede žáky druhého stupně na nejzajímavější místa světa. V letošním roce jsme měli možnost seznámit se blíže s oblastí jihovýchodní Asie - s Myanmarem (Barmou).
Zajimavé bylo nejen vyprávění o ojedinělých kulturních památkách, neobvyklých tradicích a krásné přírodě, ale překvapila nás také bezmezná štědrost a přátelskost místních obyvatel. Moderátoři, kteří nás programem provázeli, nás seznámili s bohatou minulostí Barmy a s jejími hlavními problémy, ke kterým patří politické problémy, porušování lidských práv, dětská práce i vysoká chudoba. Získali jsme ucelené informace  o místním buddhismu, rostlinách a živočiších a také o závislosti obyvatelstva na monzunech. Lehce nás mrazilo při vzpomínkách cestovatele na pavoučí ženy či naty (duchové žijící ve stromech, jezerech a horách).
Projekce nás znovu obohatila o širokou škálu pestrých informací a vtáhla do děje. Pořadatelé nám při odchodu poskytli časopisy Koktejl, výukové materiály a CD, kterými si můžeme zpříjemnit hodiny zeměpisu. Tešíme se na další ročník tohoto programu, jenž nás zanese do daleké Kolumbie.

Fotografická soutěž

U příležitosti Světového dne vody 22. března vyhlásilo Ministerstvo zemědělství soutěže a názvem,,Voda pro všechny". Vyhlášena byla v kategorii pro první stupeň-malováný obrázek, druhý stupeň základních škol měl za úkol pořídit černobílou fotografii.
Zájemci o soutěž se pod vedením paní učitelky Anety Hoffmeisterové seznámili se základy fotografování,společně diskutovali nad zvolenými tématy a zrealizovali fotografování. Vybrané fotografie byly odeslány a nyní nastává období netrpělivého očekávání dne,,D", kdy v rámci Vodohospodářské konference v Praze proběhne svavnostní vernisáž nominovaných obrazků a fotografií za každý kraj.

Fotografické soutěže se zúčastnili:
7.ročník    Michal Kousal-Sen a kapka vody
                Alena Herzerová-Kpky života
8.ročník    Licie Bryndová-Pláčem i projde i ten nejsilnější
9.ročník    Tereza Svobodová-Něžná koupel
                Erika Halová-Jarní osvěžení

Exkurze ve firmě Witte

Datum konání: 26. 3. 2019

Osmý a devátý ročník získal možnost seznamit se blíže s výrobními postupy a technologiemi firmy Witte v Nejdku, která vyrábí součástky pro automobilový průmysl (zejména zámky a kliky dveří). Zahájení exkurze se uskutečnilo v zasedací místnosti krátkým motivačním videem firmy a po nutném poučení a seznámení se s bezpečnostními pokyny jsme se přesunuli do vlastní výroby jednotlivých komponentů. Prohlídka byla zakončena dotazníkem, rozdáním upomínkových předmětů a dotazy žáků, kterými si ucelili a doplnili informace.

Praha - výlet po památkách

Datum konání: 17. 3. 2019

Akce se účastní žáci 6. - 9. ročníku.

Novější 1