Žákovská knížka
Drobečková navigace

Úvod >


Štítky:

NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY

Připravili jsme pro vás nové webové stránky, které naleznete zde: 
https://zskyselka.edupage.org

 Ředitelské volno 14. 9. 2021

Vážení rodiče, milí žáci, 
prostřednictvím Edupage jsme vás informovali o vyhlášení ředitelského volna dne 14. 9. 2021 z důvodu školení pedagogů. Pro žáky prvního stupně je v případě potřeby zajištěno hlídání ve škole dopoledne asistentkami pedagoga, odpoledne ve školní družině. Pokud vaše dítě do školy nepůjde, nezapomeňte mu odhlásit oběd. Všem žákům druhého stupně byl oběd odhlášen automaticky.

Olga Ševčíková1. třída - první školní dny

Vážení rodiče, 

zítra před osmou hodinou vás i vaše děti čekáme ve škole a už se těšíme. Probíhat to bude takto:

  • vstupujete hlavním vchodem, všichni prosím s rouškou či respirátorem na ústech
  • na chodbě na vás budou čekat obě dvě paní učitelky, zároveň budou k nahlédnutí seznamy s dětmi a jejich rozdělením do tříd
  • roušku si děti můžou sundat ve třídě, vy prosím vydržte s respirátory
  • testovat se děti budou až ve čtvrtek, můžete jim pomoct (ale jsme zvyklí a zvládneme to v pohodě bez pomoci), pokud budete chtít pomáhat, sdělte to své třídní učitelce (pokud máte potvrzení o prodělání Covid 19 v posledních 180 dnech nebo certifikáty o testování ve zdravotnickém zařízení, předejte je třídním učitelkám)
  • po přivítání prvňáčku a úvodních slovech učitelek vás pošlou za vedoucí vychovatelkou školní družiny, paní Andreanskou, která si vezme z každé rodiny jednoho zástupce do školní jídelny a dostanete kompletní informace o školní družině
  • zároveň si můžete domluvit a zaplatit obědy ve školní jídelně
  • třídní schůzky, kde se dozvíte vše, co vás zajímá a potřebujete vědět, budou v pondělí 6. 9. od 16 hodin ve třídách vašich dětí
  • 2. 9. děti končí v 10 hodin, potom přihlášené děti jdou do školní družiny, nepřihlášené domů
  • 3. 9. děti končí v 10:45 hodin, opět je k dispozici pro přihlášené děti školní družina ostatní děti půjdou domů
  • od 6. 9. se budou učit podle rozvrhu, který dostanou 

Pokud máte další dotazy, neváhejte se na nás obrátit.

Mgr. Olga Ševčíková, ředitelka školy
tel. číslo: 727887181

 

 1. třída - informace

Vážení rodiče,

blíží se první školní den a tak přicházíme s informacemi. 
Pomůcky - nakupte prosím jen věci pro osobní potřebu - přezůvky, cvičební úbor (kraťasy, tričko, sportovní obuv s bílou podrážkou do tělocvičny, jakékoliv sportovní boty na ven), aktovku, penál, ve kterém bude tužka č. 1, pastelky, guma. Můžou být fixy. Když využijete trojhranný program, bude to skvělé (trojboké tužky a pastelky). Desky na sešity a učebnice zvažte, nejsou nutné a jsou dost těžké. Vše ostatní dostanou děti ve škole.
1. září budou děti ve škole jen první vyučovací hodinu, rodiče a příbuzní můžou děti doprovodit do jejich tříd.  V tento den můžete přihlásit své dítě do školní družiny a na obědy do školní jídelny. 
O testování a hygienických podmínkách vás budeme ještě informovat v dalším článku.

Pokud máte jakékoliv dotazy volejte na tel. číslo: 727 887 181 nebo pište na mail: o.sevcikova@zskyselka.cz.

Mgr. Olga Ševčíková, ředitelka školy

 Příměstský tábor

Vážení rodiče, milí žáci, 
od 19. do 23. 7. 2021 bude pořádaný příměstský tábor s názvem Badatelský týden.
V příloze jsou podrobné informace a přihláška.
Těšíme se na vás.

Markéta Staňková a Alena Ženíšková

přihláška příměstský tábor.docx

Badatelský tábor.pngZápis do 1. ročníku - zveřejnění výsledků

Výsledky zápisu do 1. ročníku ve školním roce 2021/2022
V příštím školním roce bude naši školu navštěvovat 28 prvňáčků. Odklad školní docházky mají 4 děti. 
Děkujeme rodičům za důvěru. 
O termínu třídních schůzek vás budeme informovat.

Mgr. Olga Ševčíková

oznámení zápis do 1. třídyCesta do Říma

Milí účastníci výzvy: „Putování do Říma“
Máme za sebou první týden cesty a musím uznat, že jste všichni skvělí, jak jste výzvu vzali vážně a začali chodit na výlety. Každý večer zapisuji velikou hromadu nafocených tras a obdivuji Vaše krásné i vtipné fotky. Většina tříd svými nachozenými kilometry došla už do sousedního státu - Německo. Po prvních sedmi dnech nejdále došla 7. třída, která se dnes dorazila do velikého města Mnichov. V této třídě je nevíce žáků, kteří se putování účastní. Deváťáci se nenechali zahanbit a peláší za sedmičkou rychlostí blesku. Dnes se dostali k německému městu Ingolstadt. Děti z 5. třídy se do výzvy také pustili s vervou a dnes minuli město Regensburg. Vytrvalci z osmičky postupují systematicky a jsou v těsném závěsu za páťáky, a to ve městě Regenstauf. Šesťáci jsou již také v Německu, dnes dorazili do městečka Wiesau. I 4. třída překročila hranice cizího státu a dnes dorazila do města Mitterteich. Naši malí žáčci z 2. třídy se závratnou rychlostí blíží k hranicím, zatím dorazili do českého města Cheb. A naši nejmenší prvňáci došli do blízkého města Sokolov. Cestovní výzvy se také účastní dospěláci ze školy i školky a přispívají svými naťapanými kilometry hlavně těm třídám, kde je méně žáků a jsou mladšího školního věku. Za to jim patří veliké díky. Vyzývám všechny, kteří ještě otálejí a doteď nevyrazili na výlet po okolí, ať neotálejí. Nejen, že podpoří svou třídu, ale, a to je hlavní, podpoří své zdraví. Protože, jak už bylo řečeno v dávné historii:“ Ve zdravém těle, zdravý duch.“ A právě v dnešní nelehké době je důležité si udržet zdraví a pozitivní myšlení. Moc se těším na další Vaše emaily. Vaše Müllerka
 
Podrobnosti na naší facebookové stránce - https://www.facebook.com/ZS.Kyselka


ZÁPIS DO 1. ROČNÍKU - průběh

Vážení rodiče, 
vzhledem ke špatnému vývoji se zápis uskuteční bez tradičního setkání s dětmi. 
Zápis bude probíhat od 1. 4. do 23. 4. 2021
Možnosti zápisu
- zákonný zástupce pošle vyplněnou a podepsanou přihlášku poštou nebo vhodí do schránky u školy (je potřeba přiložit kopii rodného listu případně dalších dokumentů, jako například rozhodnutí o svěření dítěte do péče apod.)
- zákonný zástupce si domluví termín ve škole v daném období a podá přihlášku osobně - domlouvejte na tel. čísle 727 887 181 nebo napište mail: info@zskyselka.cz
- zákonný zástupce odešle přihlášku opatřenou elektronickým podpisem mailem
- zákonný zástupce odešle přihlášku datovou schránkou 
Jiný způsob podání (například mailem bez elektronického podpisu) musí zákonný zástupce potvrdit do 5 dnů některým z výše uvedených způsobů, jinak je přihláška neplatná. 

Zapisují se i děti, které měly odklad a byly zapsané již minulý školní rok.

I přesto, že nelze uskutečnit tradiční zápis do první třídy, zveme vás na individuální prohlídku, kterou můžete uskutečnit se svým dítětem.
Domluvte si termín na tel. čísle 727 887 181.

Medailonek školy zde: medailonek školyZápis do 1. ročníku pro školní rok 2021/2022

Zápis do první třídy pro školní rok 2021/2022 bude probíhat 8. dubna od 13:00 hod do 17:30 hod a 12. dubna od 13:00 hod do 16:00 hod. V případě nepříznivé epidemiologické situace budou podmínky zápisu ještě upraveny. 
Kdo jde k zápisu? Děti narozené od 1. 9. 2014 do 31. 8. 2015 a děti, kterým byl již udělen odklad školní docházky. 
Co s sebou? Rodný list dítěte a občanský průkaz zákonného zástupce dítěte. Můžete si také předem vytisknout žádost k přijetí, žádost o odklad školní docházky a souhlas se zpracováním osobních údajů.
Jiné způsoby zápisu: elektronicky datovou schránkou, prostřednictvím mailu s elektronickým podpisem.
Odklad školní docházky: v případě, že chcete požádat o odklad školní docházky, je potřeba mít doporučení ze školského poradenského pracoviště (PPP, SPC) a odborného lékaře (pediatra) či klinického psychologa. 
Podmínky přijetí: Kapacita první třídy je 30 žáků, v případě většího počtu uchazečů budou upřednostněni žáci podle spádovosti. 

Doplňující informace na tel. čísle: 727887181

Mgr. Olga Ševčíková, ředitelka školyVýuka od 30. 11. 2020

Vážení rodiče, 

veškeré informace k výuce od pondělí 30. 11. najdete v systému Edupage. 

Plánek k rozmístění tříd v okolí školy, časový rozvrh jídelny a rozdělení tříd ve školní družině najdete také v Edupage a zde v příloze.

Těšíme se na děti. 

V pondělí na shledanou.

Mgr. Olga Ševčíková, ŘŠ

rozmístění tříd.png

Rozvrh jídelna 30.11.2020

Rozdělení žáků - družina