Úvod > > Divoká cesta do barmské říše

Divoká cesta do barmské říše

V Domě kultury v Ostrově se konala již tradiční zeměpisná projekce, která každý rok zavede žáky druhého stupně na nejzajímavější místa světa. V letošním roce jsme měli možnost seznámit se blíže s oblastí jihovýchodní Asie - s Myanmarem (Barmou).
Zajimavé bylo nejen vyprávění o ojedinělých kulturních památkách, neobvyklých tradicích a krásné přírodě, ale překvapila nás také bezmezná štědrost a přátelskost místních obyvatel. Moderátoři, kteří nás programem provázeli, nás seznámili s bohatou minulostí Barmy a s jejími hlavními problémy, ke kterým patří politické problémy, porušování lidských práv, dětská práce i vysoká chudoba. Získali jsme ucelené informace  o místním buddhismu, rostlinách a živočiších a také o závislosti obyvatelstva na monzunech. Lehce nás mrazilo při vzpomínkách cestovatele na pavoučí ženy či naty (duchové žijící ve stromech, jezerech a horách).
Projekce nás znovu obohatila o širokou škálu pestrých informací a vtáhla do děje. Pořadatelé nám při odchodu poskytli časopisy Koktejl, výukové materiály a CD, kterými si můžeme zpříjemnit hodiny zeměpisu. Tešíme se na další ročník tohoto programu, jenž nás zanese do daleké Kolumbie.