Úvod > > Koronavir - COVID 19

Koronavir - COVID 19

Aktuální informace k opatřením a prevenci - Koronavir - COVID 19
Bedlivě sledujeme současné dění, doporučení KHS a MŠMT a vyvozujeme opatření pro naše žáky a zaměstnance školy. Po ukončených jarních prázdninách je pro nás zejména důležité, zda byl někdo na dovolené v rizikové oblasti. Zatím se to nepotvrdilo, všichni, kteří byli v cizině, byli v oblastech, které nepatří mezi rizikové. Přesto jsme konzultovali s Krajskou hygienickou stanicí a potvrdili nám, že žáci i zaměstnanci mohou do školy, i když byli například v Itálii (mimo čtyři rizikové oblasti). V současné době je základ vést děti k dodržování hygieny, k pečlivému mytí rukou a používání jednorázových papírových kapesníčků, které po jednom použití vyhodí. Prosíme vás, zákonné zástupce, abyste při projevech virového onemocnění (kašel, rýma, teplota) situaci nepodcenili a děti nechali v domácím léčení. Každý prožívá virové onemocnění jinak a i když pro jednoho je rýma banální a výrazně s ní nemá problém, jiný žák, který ji může chytit, může mít mnohem horší průběh onemocnění. Víc udělat nemůžeme, nepodceňujme situaci a zároveň nepropadejme panice. Těšme se na jaro.