Úvod > > Zvládneme to

Zvládneme to

Vážení rodiče, příbuzní, přátelé, děti…po uplynulém týdnu a půl máme pro vás pár postřehů k domácí výuce.
Každé dítě to má trošku jinak, ale je potřeba se učit pravidelně každý den přibližně dvě hodiny denně (prvňáci kratší dobu, osmáci zase můžou déle).
Učení by měly děti zvládnout samostatně jen s malou dopomocí, přibližně stejně, jako dříve domácí úkoly.
Pokud narazíte na něco, co dítě nezvládá, dejte vědět své učitelce, svému učiteli. Budeme rádi za zpětnou vazbu. Stejně tak pokud by děti nad učením trávily každý den neúměrně hodně času.
Nové učivo dáváme jen z těch předmětů a v těch ročnících, kde odhadujeme, že to děti zvládnou. Jinak vybíráme úkoly hlavně k procvičování toho, co se děti učily už ve škole.
Přednost před učením má rodinná pohoda, zajištění potřeb vašich rodin, práce, do které někteří chodíte. Všem je nám jasné, že po návratu do školy budeme muset nastavit takový systém výuky, abychom to vše zvládli….. a my to společně zvládneme, o tom nepochybujeme. ????
Napište nám, jak to zvládáte.